22/01/2015
Friterm Staj Programları
2015 yılı Yaz Dönemi Staj Programımız için son başvuru tarihi 4 Mayıs 2015’tir. Staj programımızla ilgili bilgi almak için lütfen devama tıklayınız.

Staj Programımızda başarılı olan öğrencilerin isimleri ISKAV kanalıyla Sektör ile paylaşılmaktadır. Staj Programında başarılı olamayan öğrencilerin isimleri paylaşılmamaktadır. Staj Süreci aşağıdaki başlıklarda değerlendirilmekte olup, Staj Programı sonunda başarılı ya da başarısız olarak değerlendirme Staj Sorumlusu ve Bölüm Yöneticisi tarafından yapılmaktadır.

Değerlendirme Kriterlerimiz:
1) Stajyerin Staj Programına Devamlılığı
2) Firma Kural ve Standartlarına Uyumlu Çalışabilme Becerisi
3) Çalışma Ortamına Uyum Becerisi
4) Aktarılan Yeni Bilgiyi Hızla Kavrama ve Kullanma Becerisi
5) Ekip Çalışmasına Yatkınlık
6) Almış olduğu Projenin Sorumluluğunu taşıma becerisi
7) Almış Olduğu Projeyi Zamanında Tamamlama Becerisi
8) Almış Olduğu Projeyi yürütürken yaratıcı katkılar koyma becerisi
9) Verilen Projenin Stajyerin İlgi Alanına Uygunluğu
10) Genel Performans

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Yaz Stajı Programımız

• Yaz Staj Programlarımız Haziran ayı ortasından Ağustos Ayı ortasına kadar olan süreyi kapsar ve tüm bölümlerden üniversite öğrencilerine açıktır. Başvuru yapan stajyer adaylarında iyi derecede İngilizce bilen ve Üniversitelerin Makine Fakültesinde öğrenim gören öğrenciler için İklimlendirme Dalı öncelikli değerlendirme kriterimizdir.

• Staj Programımızda başvurabileceğiniz bölümler aşağıdaki gibidir:

*Arge, Üretim, Satış Pazarlama, Proje, Muhasebe, Finans, İnsan Kaynakları, Satınalma, Planlama,Kalite Güvence, Bilgi İşlem, Bakım

• Staj başvurularınızda bölüm tercihleriniz dikkate alınmakla beraber bölüm kontenjanları sınırlı olduğu için tercihinizin gerçekleşeceği konusunda garanti vermemekteyiz.

• Yaz Staj Programlarımız minimum 8 hafta sürmektedir.

• Staj Programımız sırasında staj sorumlunuz gözetiminde bir proje üzerinde çalışma fırsatınız bulunmaktadır.

• Yaz Staj Programımız sırasında firma kültürünü tanıyabilmeniz için ayrıntılı bir oryantasyon programı uygunlanmaktadır.

• Stajyerlerimizin firma içinde staj yaptıkları süre içinde Friterm Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gönüllülük çerçevesinde çalışma imkanı bulunmaktadır.

• Staj Programlarımıza web sitemizin İnsan Kaynakları/ Başvurular kısmından ilgili formumuzu doldurarak başvurabilirsiniz.

• Lütfen stajyerlik sürecinizde uymanız beklenecek şartları içeren dokümanımızı başvurunuzu yapmadan önce inceleyerek bu şartların size uyması halinde başvurunuzu yapınız.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.